5 kwietnia br. prezydenci Polski i Ukrainy, Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski, spotkali się z Rafałem Brzoską i Omeną Mensah. Małżeństwo od samego początku wojny na Ukrainie udziela pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Spotkanie odbyło się w ramach rozmów na temat przyszłości i bieżącej współpracy między Polską a Ukrainą. Podczas wydarzenia prezydenci obu państw podkreślali kluczową rolę polskich firm w odbudowie Ukrainy oraz bieżącej pomocy dla obywateli ukraińskich. Zgodnie stwierdzili, że to ważny moment, który świadczy o solidarności i wspólnym zaangażowaniu Polski i Ukrainy na rzecz dalszego rozwoju, a także wzmacniania wzajemnych relacji. Rafał Brzoska, prezes InPost, podczas spotkania powiedział, że prawdziwa odbudowa i przyjęcie Ukrainy do Wspólnoty Europejskiej będzie możliwe jedynie wtedy, gdy Ukraina wygra tę wojnę i odepchnie agresora poza swoją granicę. Od pierwszych dni wojny, Brzoska wraz z Mensah wspierają mieszkańców Ukrainy. Przykładem może być ufundowanie i wysłanie do Charkowa największego konwoju z 500 tonami pomocy humanitarnej wiosną ubiegłego roku.

Spotkanie prezydentów z osobami z całej Polski zaangażowanymi w Pomoc Ukrainie, odbyło się na Zamku Królewskim i zgromadziło ponad 80 członków organizacji pozarządowych, harcerstwa, wolontariuszy, a także przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów czy służb mundurowych.
W obliczu trwającej wojny na Ukrainie Polacy wykazują się dużą solidarnością i chęcią pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Działania takie jak wysyłanie pomocy humanitarnej czy organizowanie zbiórek na rzecz Ukrainy, są przykładem na to, że Polacy potrafią łączyć się w trudnych chwilach i działać dla dobra innych.